Merge Tiles – Gratis online puzzel in 2048-stijl
Merge Tiles
- ◈ Puzzel
- PC + Mobiel
Gratis · Geen account · pc en mobiel
Merge Tiles is een schuifpuzzel met cijfers waarbij elke zet alle tegels op het bord één kant op verplaatst. Gelijke cijfers smelten samen tot een dubbele waarde, waardoor het bord langzaam voller raakt terwijl er nieuwe tegels verschijnen. Het is een rustig maar precies spel: je denkt vooruit, houdt ruimte vrij en probeert grotere tegels te maken voordat het bord volloopt. Met meerdere skins, vier spelvormen en een dagelijkse uitdaging blijft het vertrouwd maar toch afwisselend.
Hoe speel je
Schuif het bord omhoog, omlaag, naar links of naar rechts zodat gelijke cijfers elkaar raken en samenvoegen tot een hogere tegel. Na elke zet verschijnt er een nieuwe tegel, dus elke beurt telt. In de eindeloze modi speel je op 4x4-, 5x5- of 6x6-borden en blijf je zo lang mogelijk samenvoegen. In de doelniveaus werk je door 15 levels in drie werelden. Gebruik de regenboogster als wild card die met elk cijfer samenvoegt en het verdubbelt. Grijze stenen blokkeren ruimte en bewegen nooit, dus houd daar rekening mee.
Besturing
- PC: Gebruik de pijltjestoetsen of WASD om te schuiven. Je kunt ook met de muis slepen. U of Z maakt een zet ongedaan, H gebruikt de hamer, R schudt opnieuw en P pauzeert.
- Mobiel: Veeg ergens op het scherm om te schuiven. Gebruik de knoppen op het scherm voor ongedaan maken, hamer, schudden en pauze.
Kenmerken
- Eindeloos spelen op 4x4-, 5x5- en 6x6-borden
- 15 doelniveaus in drie werelden
- Dagelijkse uitdaging met een vast bord, 70 zetten en een dagreeks
- Regenboogster wild cards, grijze blokkerende stenen en boosters voor ongedaan maken, hamer en schudden
- Vijf skins die je ontgrendelt met sterren of coins, plus merge-animaties en geluidseffecten
Tips en strategie
- Houd je grootste tegel in een hoek en bouw kleinere tegels ernaartoe.
- Vermijd zetten die het bord niet veranderen, vooral in niveaus met een beperkt aantal zetten.
- Gebruik ongedaan maken direct na een slechte zet, voordat het bord opnieuw verandert.
- Bewaar hamer en schudden voor krappe situaties, niet voor het begin van een run.
Voortgang
Om beter te worden in Merge Tiles, let je niet alleen op de volgende merge, maar vooral op de vorm van het bord. Een vaste hoek geeft je grootste tegel ruimte om te groeien en maakt het makkelijker om gelijke cijfers op één lijn te krijgen. Probeer één kant van het bord georganiseerd te houden, met kleinere tegels die je hoofdrij voeden. Bij langere sessies is geduld de sleutel. Omdat er na elke zet een nieuwe tegel verschijnt, maken willekeurige schuiven het bord meestal lastiger te lezen. Denk twee zetten vooruit, zeker als stenen een deel van het raster blokkeren. In levels met een zetlimiet doet elke verspilde beurt pijn aan je sterrenbeoordeling, dus kies liever zetten die merges opleveren of duidelijk ruimte maken. Boosters gebruik je het best laat, wanneer het bord bijna vol raakt.
Over de game
Veelgestelde vragen
Hoe werkt de regenboogster-tegel in Merge Tiles?
De regenboogster-tegel werkt als een joker. Hij kan met elk getal worden samengevoegd en verdubbelt dat getal, waardoor je ook combinaties kunt maken als de juiste tegel ontbreekt. Vooral handig als je nog één stuk nodig hebt om een grotere tegel te maken.
Wat doen de grijze stenen in Merge Tiles?
Grijze stenen zijn blokkades. Ze nemen ruimte in en bewegen nooit, waardoor het bord al snel krapper aanvoelt. Omdat ze vast blijven staan, moet je je schuiven eromheen plannen en genoeg open ruimte bewaren voor toekomstige merges.
Welke bordformaten kun je spelen in de eindeloze modus van Merge Tiles?
In de eindeloze modi kun je in Merge Tiles spelen op borden van 4x4, 5x5 of 6x6. Je blijft schuiven en samenvoegen zolang je kunt, met na elke zet een nieuwe tegel, dus het bordformaat bepaalt hoeveel ruimte je hebt om mee te werken.
Hoe verloopt de modus met 15 doelen in Merge Tiles?
De doelniveaus zijn verdeeld over drie werelden en tellen in totaal 15 stages. In tegenstelling tot eindeloos spelen werk je hier stage voor stage door de levels heen, dus elke zet telt terwijl je verdergaat door de werelden.
Wat maakt de dagelijkse uitdaging in Merge Tiles anders?
De dagelijkse uitdaging gebruikt een vast bord en geeft je 70 zetten om mee te werken. Ook wordt je dagreeks bijgehouden, waardoor deze modus meer structuur biedt dan de eindeloze modi, terwijl de schuif- en merge-regels hetzelfde blijven.